BAUER Inline Bajnokság férfi nyílt döntő Szombathelyen

2023.06.25.

Június 25-én a Szombathelyi Jégcsarnok adott otthont a férfi magyar inline bajnoki döntőnek. Megtiszteltetés volt számunkra, hogy ilyen neves esemény házigazdái lehettünk.

A mieink a torna első összecsapásán az alaptornákon győztes Dél-Budai Hockey Club gárdája ellen léptek pályára, és rendkívül szoros meccsen 1:0-ás vereséget szenvedtek a bivalyerős budapestiek ellen. Kapusunk, Galambos Benjamin ihletett formában védett, a védekezés is jól működött, de a kevés helyzetünkből nem tudtuk sajnos gólt szerezni.

A másik három negyeddöntőből a Rokko IHC, a Lizards és nagy meglepetésre a Polipok jutottak tovább büntetőkkel, a több válogatott játékost is felvonultató Vidék Select csapata ellen.

Nekünk az 5-8. helyért első körben a Vidék Select gárdája következett. A Vértes Nátánnal, Vokla Rolanddal és Szita Donáttal felálló "válogatott" csapat 4:0-ra nyert ellenünk, pedig sokkal több volt ebben a meccsben, nagy helyzeteink maradtak ki.

A hetedik helyért a Rocco Rods csapata ellen mérkőztünk meg, és 2:0-ra nyertünk. Góljainkat -köztük egy saját térfélről ellőtt üres kapus találattal- Béres Dávid szerezte.

Az elődöntőben a Dél-Budai HC 8:0-ra győzött a Polipok ellen, a Lizards 6:1-gyel jutott a döntőbe.

A bronzmeccsen a Rocco IHC csapata 4:1-re nyert a Polipok ellen. A döntőben, egy rendkívül izgalmas mérkőzésen a Lizards csapata hosszabbításban győzte le a Dél-Budai Hockey Club együttesét.