Felnőtt magyar inline bajnokság 1. forduló

2023.05.28.

Május utolsó vasárnapján Budafokon rendezték meg a magyar felnőtt nyílt inline bajnokság első fordulóját. A sátras, levegőtlen pálya a nagy melegben komoly kihívás elé állította a játékosainkat. Három komoly ellenfél várt ránk.

Vidék IHC - Szombathelyi Pingvinek 5:1 (1:1, 4:0)
Kapkodva kezdük a meccset, egy védelmi hiba után hamar vezetést szerzett az ellenfél. Rendeztünk a sorainkat, több szóló lehetőségünk volt, de nem sikerült betalálni. A 14. percben egy emberhátrányban eladott koronggal Őri Arvid ugrott ki, és megszerezte egyenlítő gólunkat. Támadásban rákapcsolt a Vidék Select csapata, de kapusunk Tóth Dominik vagy a kapuvas rendre hárította a lövéseket. Sajnos az utolsó 5 percre elfáradtunk, a rutinos ellenfelünk pedig ezt kihasználta és többek között Vértes Nátán, Magosi Bálint valamint Szita Donát góljaival megnyerték a meccset (5:1).

Szombathelyi Pingvinek - Dél-Budai Hockey Club 2:10 (2:4, 0:6)
A játéknap második mérkőzésén a mezőny egyik végső győzelemre is esélyes gárdája ellen léptünk pályára. Hatalmas nyomást gyakorolt az ellenfél a csapatunkra, beszorítottak minket a térfelünkre. A 7. perc végére már 3-0 volt az állás a dél-budai csapat javára. Szépítő gólunkat Tárczy Botond szerezte egy a kapu mögött megszerzett korongot passzolt szerencsésen a kapu elé, ami bepörgött az ellenfél kapujába. A félidő eredménye Bosnyák Márkó középről eleresztett lövésével és góljával alakult ki (2:4).
A nagy melegben a második félidőre elfáradt a csapat, védekezésben és támadásban is sokat hibáztunk, az ellenfelünk pedig könyörtelenül kihasználta ezeket. A végeredmény 10:2 az ellenfél javára.

Szombathelyi Pingvinek - Rokko Rods 5:2 (2:2, 3:0)
Utolsó meccsünket a Rokko Rods csapata ellen játszottuk. Az előzőleges eredményekből azt gondoltuk, hogy lehet keresnivalónk, így a győzelem megszerzése reményébe léptünk pályára.
Nem kezdtük jól a találkozót, a Rokko korán 2 gólos előnyre tett szert. Szerencsére időben összekaptuk magunkat, Bosnyák Márkó valamint Zelevics Gergő góljaival kiegyenlítettünk még az első játékrészben.
A második félidőben folytattuk jó szériánkat. Először Németh Áron volt eredményes egy gyönyörű passz játékot követően, majd Simon Alfonz lőtte ki mértani pontossággal a rövid felső sarkot, végül Bosnyak Márkó állította be az 5:2-es végeredményt.

Benkő István edzőnk így értékelt: "Összességében elégedettek vagyunk a mai nap eredmenyeivel. Ha a tavalyi evet nézem akkor biztos, hogy tudtunk előre lépni az idei szezonban. Fiatal játékosaink sok rutint szereztek a télen, bátran mondhatom, hogy vezéregyéniségekké nőtték ki magukat."

Folytatás június 4-én Székesfehérváron a Bregyó Sportközpontban.