Rájátszás az RLS ligában

2017.07.04.

Július 1-én Stegersbach-ban rendezték meg az RLS bajnokság rájátszását.

Stegersbach Tigers 2 - Szombathelyi    Pingvinek 6 : 2 (2:2, 4:0)
Sajnos a döntő későn meghirdetett időpontja miatt sovány kerettel vágott neki a csapat a hazaiak elleni mérkőzésnek.
Jól kezdtük a találkozót Nagy Máté góljával a 6. percben megszereztük a vezetést. Ezt hamarosan egalizálta hazai gárda, majd a 11. perc elején már a Tigers vezetett. A 13. percben Singer Márk talált be a második emberelőnyünkből. A félidőig már nem változott az eredmény. A lefújáskor 5 perces kiállítást ítéltek térdelésért a hazaiak ellen, így előnyben kezdhettük a második játékrészt. Ezt sajnos nem sikerült kihasználni, minden lehetőségünk kimaradt. A 19. percben egy vitatható 5 percet ítéltek ellenünk is. A Tigers pedig könyörtelenül kihasználta a lehetőséget a kevés rotációs lehetőség miatt elfáradó mieink ellen. Hozzá kell tenni, hogy a sípmesterek a második félidőben csak a Pingvineket találták szabálytalannak, rendesen megfújták a hazai pályát, 9 percet kellett hátrányban játszanunk. A végeredmény 6:2 lett a hazaiaknak. A Stegersbach erre a mérkőzésére egy komoly múlttal rendelkező játékost "igazolt", aki az eddigi RLS liga mérkőzéseiken érdekes módon egyszer sem szerepelt. Ez a játékos a hazaiak 5 góljában benne volt...
Gólszerzők: Nagy Máté, Singer Márk

A harmadik helyért:
Horobek Fcele - Szombathelyi Pingvinek  8:5 (4:3, 4:2)
A csalódást keltő elődöntő után, egy igen rövid pihenőt követően az egyetlen szlovén csapat ellen léptünk műanyagra. Szoros első félidő után a pihentebb és sokkal hosszabb paddal rendelkező Horobek együttese felőrölte a melegben fizikailag elfáradó mieinket. A vége 3 gólos szlovén siker lett, ezzel a csapat a 4. helyet szerezte meg a bajnokságban.