info@pingvinekhoki.hu
Elérhetőség

U25 Női Inline forduló Budafokon

2023.06.11.

Június 11.-én női U25/B-s gárdánk Budafokra utazott az inline bajnokság következő fordulójára, ahol 5 mérkőzést játszott az Angels, a Rampage, a MAC, a Lizards és az FTC csapatai ellen. A  tornát nagy várakozások előzték meg, tudtuk, hogy komoly, eddig még nem tapasztalt erőpróba lesz. Egyrészt a nagy mérkőzésszám miatt, másrészt a hőség még a legjobb állóképességgel rendelkezőkön is ki tud fogni. Harmadrészt elég nagyszámú kerettel érkeztünk (16) és mindenkinek játéklehetőséget akartunk biztosítani. Ezért minden mérkőzésen 4 játékost pihentettünk, hogy 3 teljes sorral játszhassunk. A szisztéma bevált: ha a helyzet úgy kívánta, "összehúztuk" a sorokat, ami kétsoros játékot jelent, a legjobbak kiemelésével.

Mindjárt az első mérkőzésen látszott, hogy van keresnivalónk ebben a népes mezőnyben, annak ellenére, hogy elég sokat hibáztunk az Angels ellen. Bizonyára mindenkiben volt egy kis drukk. Nagyon zavaró volt, hogy a "tele táblás" műanyagon a korong lassabban csúszik a nagyobb tapadó felület miatt, ezért gyakran elütöttünk a korong felett. Talán kapusunk, Ritecz Patrícia vette legjobban az akadályokat. Nagy magabiztossággal és nagyokat védett kulcshelyzetekben. Végül Horváth Júlia 2 góljával "átléptük a küszöböt", és megnyertük a mérkőzést.

A második mérkőzésen a Rampage ellen játszottunk talán a leggyengébben. Tudtuk, hogy nyerhetünk és nyernünk is kellett volna, de ennek terhét rosszul kezeltük: nem gyakoroltunk elég nyomást az ellenfél kapujára, nem volt emberünk a kapusuk előtt és védekezésben is gyakran megfeledkeztünk a kapunk előtt ólálkodó ellenfelekről. Nem voltunk képesek változtatni, csak szépíteni tudtunk, így a végén méltatlankodva néztük a nem túlságosan örömködő ellenfelet, hisz ők is érezték, hogy itt valami fordítva sült el.

A harmadik mérkőzésen a MAC gárdája ellen nem mi voltunk az esélyesek, ennek ellenére egy kimondottan harcos és magas tempójú játékot játszottunk ellenük. Ismét Patrícia nagy védéseinek örülhettünk, de ez is kevés volt. Leginkább az volt a jellemző, hogy kihagyott helyzeteink után az ellentámadó rivális rendre betalált. A védekezésünket nem tudtuk időben vissza rendezni. 4-0 után Mazzag Sarolta beadását Fullár Emma értékesítette, majd Török Lilla használta ki az ellenfél hátvédjének egy hibáját. Patrícia az utolsó másodpercben is nagyot védett. Sokat tanultunk ebből a mérkőzésből is, ez az ellenfél is legyőzhető egy szervezettebb játékkal.

A 4. mérkőzésre az "éles késekkel" mentünk ki a Lizards ellen. Eltökélten akartunk nyerni és ennek megfelelően is játszottunk. Igaz, hogy egy védelmi hibából már az első percben gólt kaptunk, de nem estünk pánikba, rendeztük sorainkat. Rengeteg meddő támadást vezettünk és ezek végül egy 2 perces kiállításhoz vezettek. Nem sikerült kivédekezni: 0-2. Ez sem szegte kedvünket és Patrícia néhány jó védése után Lilla hátrahagyott korongját Horváth Júlia belőtte a jobb alsóba, még a félidő vége előtt. A második félidőben is erősen nyomtuk az ellenfelet, de nem volt emberünk a kapus előtt, így támadásaink elhaltak valahol a "perifériákon". Végül az utolsó előtti percben Jagodics Adél középről lőtte el a korongot, és a kipattanót Lilla a kapus alatt helyezte a kapuba, ezzel kiegyenlítettünk. Folyamatosan veszélyeztettük az ellenfél kapuját, aminek az utolsó 36 másodpercben meg is lett az eredménye: Adél középről ellőtte, Saci beleért, a tehetetlen kapus már csak a hálóból tudta kikotorni a korongot, amit szívesen hazavittünk volna emlékbe. Nagyon akartuk ezt a győzelmet, meg is szereztük jó játékkal. Visszavágtunk az itthon elszenvedett vereségért.

Az ötödik és egyben az utolsó mérkőzésünket aznap a Fradi ellen játszottuk, ami nagyon érdekes volt. Talán egy kicsit elfáradtunk, egy kicsit ki is engedtünk, mert már nem volt igazi tétje, mégis a mérkőzést 70%-ban uraltuk még akkor is, ha a kimutatás másról szól. Megismétlődött, ami a MAC ellen történ: kihagyott helyzetek, ellentámadásból gól szinte alig volt emberünk az ellenfél kapuja előtt. Aztán lassan elfogytunk, kezdtünk lemaradni mindenről. A nagyarányú vereség azonban nem tükrözi a pályán történteket.

Összességében nagyon elégedettek lehetünk. Most már látjuk azt, hogy bárkit képesek vagyunk legyőzni, kapusunk a legnagyobbakkal is szemrebbenés nélkül áll szembe. Ha mindig velünk lesz a "mustármagnyi" hitünk, a döntőben is okozhatunk meglepetést. Most erre van szükség.

A szombathelyi és a budafoki forduló alapján második kiemeltként bejutottunk az elődöntőbe, innen várjuk a folytatást. Június 24.-én lépünk ismét pályára, a döntőbe jutásért fogunk harcolni Székesfehérváron!