Végéhez ért az osztrák Öregfiúk bajnokság

2023.07.01.

Az elmúlt hétvége mozgalmasan telt felnőtt csapatunk számára: pénteken az alapszakasz 2 meccsére, szombaton pedig a négyes döntőre került sor.
A Vetrán Bundesliga bajnokság utolsó alapszakasz fordulóját játszottuk pénteken. Kétszer játszottunk az EC Frogs csapata ellen, ahol a Geier testvérek komoly fejfájást okoztak számunkra. Az eredmények alakulása azt az érdekes helyzetet hozta, hogy a szombati elődöntőben mindenképp újra a Frogs csapata ellen kellett pályára lépnünk és a döntőbe jutást kiharcolnunk.

A pénteki két mérkőzésen próbáltuk az ideális csapatösszeállítást kitalálni, hogy esetleg szombaton meglephessük a Békákat. Az alapszakasz mérkőzéseken sajnos nem találtunk rajtuk fogást, előbb 8:1 majd 6:2 arányban maradtunk alul.

Az utolsó csoportmeccsek eredményei:
EC Frogs - Szombathelyi Pingvinek 8:1
Szombathelyi Pingvinek  -  EC Frogs 2:6

A másnapi elődöntőt jól kezdtük és úgy tűnt, megtaláltuk azt a taktikát és játékot, ami eredményes lehet. A második percben kaptunk egy gólt, majd a harmadikban is, de a negyedikben mi is szereztünk egyet. Ez azonban nem tartott sokáig, és csakhamar kiderült, hogy amit mi erőn felül el tudtunk érni, az csupán az oroszlán bajszának húzogatása volt. Sikerült is a dolog, mert ismét több gólt kaptunk, és sima 8-1 arányú győzelemmel juthatott a Frogs csapata a döntőbe.

A bronzmeccsen az Augarten Panthers csapata volt az ellenfél, és mondhatni elég jól kezdtük a mérkőzést. A 8. percben megszereztük első gólunkat, majd 9:49-nél a másodikat. A 11. percben összeomlott az ellenfél és három gólt is ütöttünk egy percen belül. Az 5:0 arányú vezetés megnyugtatónak tűnt a szünetben, de talán kicsit korai volt az örömünk. A második játékrészben sorra kaptuk a gólokat és a 23. percben már 5:5 volt az eredményjelzőn. Cseppet sem volt megnyugtató a helyzet.

Az aranygólig tartó 5 perces hosszabbítást már csak 3-3 ellen játszottuk, és mindössze 35 másodperc kellett ahhoz, amire addig 19 perc nem volt elég. Megszereztük a győztes gólt, és ezzel a harmadik helyet és a bronzérmet a bajnokságban.

Elődöntő:
EC Frogs - Szombathelyi Pingvinek 8:2

Bronzmérkőzés:
Szombathelyi Pingvinek - Augarten Panthers 6:5 (h.u.)

A döntőben a az EC Frogs hosszabbítás után verte a WAT - Vienna 95ers Old Boys gárdáját 3:2-re.