U12-es torna Sopronban

2016.11.27.

Az idei évadban a szövetség támogatta U12-es kispályás bajnokság kiírását, amelyre a Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub is nevezett. Így lehetőség nyílik a mini korosztályból kinőtt játékosoknak is "éles" mérkőzésen bizonyítaniuk. A kispályás bajnokság torna rendszerben zajlik, futó órával, percenkénti sorcserével, 2x18 perces félidőkkel.
Az első ilyen tornára négy csapat részvételével november 27-én, vasárnap került sor Sopronban, ahol minden együttes két mérkőzést játszott.
A mieink először a házigazda Soproni JHK ellen léptek jégre. A fiatal soproni csapat nem tudott lépést tartani a harcos, motivált szombathelyi gárdával. A Pingvinek sorban szerezték a találataikat, kiütéses győzelmet arattunk.

Összefoglaló a Sopron elleni mérkőzésről:

Kis szünet és jégfelújítás után az Ajkai Óriások csapatával találkoztunk. A mérkőzés első perceiben több gólt szerezhettünk volna, mégis az ellenfél jutott vezetéshez, egy elkerülhető találattal.
Ezután ismét nagy rohamokat indított a csapat, el is húztunk néhány góllal. Az ajkai kapus továbbra is kiváló formában védett, ziccerek sokaságát hatástalanította. A mérkőzés végül magabiztos Pingvin győzelemmel ért véget. A mi kapusunkat ezen a mérkőzésen többet foglalkoztatták, a feladatát remekül oldotta meg.
A mieink az augusztusi edzőtábor után most léptek jégre először ebben a szezonban, de két meccs alatt sikerült újra megszokni azt. A két találkozó kiváló lehetőség volt az edző számára, hogy felfedje a technikai és taktikai hiányosságokat.
Legközelebb december 10-én szombaton Ajkán lép pályára az U12-es korosztály, ahol Veszprém és Ajka csapataival játszik majd.